Kościół św. Anny w Zębie
W naszej miejscowości znajduje się drewniany kościół z początków XX wieku. Budowę kościoła rozpoczęto w roku 1915, ukończono w 1921. W 1932 r. arcybiskup krakowski Adam Sapieha erygował parafię w Zębie, obejmującą dodatkowo wsie Bustryk i Sierockie. Kościół wybudowany został według projektu Andrzeja Gracy z Bustryku, Budynek jest jednonawowy, wzniesiony z drewna, pokryty gontowym dachem. We frontowej części znajduje się wieża z zegarem i blaszaną iglicą. Wewnątrz na uwagę zasługuje kilka elementów:
- ołtarz główny wykonany przez Wojciecha Brzegę (przyjaciela Stanisława Witkiewicza)
- obraz św. Anny znajdujący się w centralnej części ołtarza
- ołtarze boczne oraz ambona wykonane przez Jana Tylkę
- ołtarze w kaplicach bocznych wykonane przez Jędrzeja Graca-Gobera
- chrzcielnica autorstwa Franciszka Bobaka-Końcowego
Obok kościoła znajduje się drewniana kapliczka wybudowana, jako wotum dziękczynne za przejazd Jana Pawła II przez Ząb w 1997 roku. Została ufundowana przez parafian mieszkających w USA.
Kilkaset metrów za kościołem znajduje się uroczo położony cmentarz obsadzony limbami. Z okolicy cmentarza jest wspaniały widok na góry, od Tatr Bielskich po Zachodnie.
Kaplica św. Brata Alberta na Furmanowej
Większość jej nie zna, a nawet nie wie, że jest, a już tym bardziej gdzie jest .... ,a jest na grzbiecie Gubałówki w zakopiańskiej dzielnicy Furmanowa, oddalonej o kilkaset metrów od naszego pensjonatu. Kapliczka św. Brata Alberta jest kaplicą dojazdową parafii Miłosierdzia Bożego w Zakopanem. Warto przejść za kapliczkę za którą rozciąga się piękna panorama na Tatry i Zakopane ,jedna z tych, które są na pocztówkach.
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.
Jednym z miejsc, które z pewnością warto zobaczyć jest Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach. Powstało ono jako wotum dziękczynne za uratowanie życia Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu na Jego Osobę 13 maja 1981 r. W dziewięć lat po zamachu na Jana Pawła II, - 13 maja 1990 r., kardynał Franciszek Macharski wmurował kamień węgielny. W fundamenty kościoła wmurowane zostało również zdjęcie Jana Pawła II oraz papieski różaniec. Kościół zaprojektował inż. arch. Stanisław Tylka z Zakopanego, wnętrze świątyni budowane było pod kierownictwem ks. Mirosława Drozdka SAC, a całą architekturę wykonali zakopiańscy górale. W tzw. Parku Fatimskim na terenie sanktuarium umieszczony został ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę św. w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca 1997 r. Obok niego odsłonięty w 2004 pomnik autorstwa Czesława Dźwigaja ukazujący Jana Pawła II w towarzystwie osobistego sekretarza, następnie metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza . W 2005 została poświęcona kaplica upamiętniająca śmierć Jana Pawła II. Opiekę nad tym miejscem kultu sprawują księża pallotyni.